Metody spędzania wolnego czasu

Czas wolny Polaków jest przede wszystkim bierny, spędzany w domku. Jest to następstwem hierarchii wartości promującej familię a także rodzinne spędzanie czasu, co zachęca do wspólnego oglądania telewizji czy biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce nie przyjęło się wciąż czynne spędzanie czasu z familią, jak np. wspólne uprawianie sportu. Z kolei korzystanie z propozycji kulturalnej (np. wspólne wyjście do kina bądź teatru) lub wyjście do restauracji jest swojego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu rodaków jest jeszcze nazbyt drogie. Dlatego większa część rodaków spędza czas wolny w fotelu trzymając na kolanach program TV.
Z jakiej przyczyny warto być aktywnym? W dzisiejszych czasach mamy coraz to skromniej czasu wolnego, zaś napięcie i przemęczenie do tego zniechęcają nas do ponadplanowej działalności fizycznej po pracy. Jednakże wziąwszy pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia psychicznego i cielesnego jest czynne spędzanie wolnego czasu, powinniśmy odnaleźć interesującą dla nas, rzecz jasna właściwie dobraną a także dopasowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia dyscyplinę. Poniżej przykłady.

Golf. Doskonałe wyjście, aby spędzić czas na świeżym powietrzu jak też skupiając uwagę nad dokładnością uderzenia – zapomnieć o komplikacjach w pracy czy w szkole. Można w ten sposób nie wyłącznie wypracować mięśnie, lecz również schudnąć. Nie obawiaj się, że zaczniesz wyglądać niczym kulturysta, do tego niełatwa droga i nie wystarczą dwie wizyty na siłowni tygodniowo.

Zdecydowanie przeczytaj najnowszy materiał (http://www.digital-motion.pl/studio-fotograficzne/) na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na ten temat.

Zabawa w parku. Starczy po prostu wyjść z domku oraz zabrać ze sobą futbolówkę, a potem użyć własnej fantazji, ażeby spędzić wspaniałe chwile z najbliższymi (dużymi a także małymi). Bicykl. Jest to idealna propozycja na gorące miesiące. Wycieczki rowerowe to kapitalne rozwiązanie na wspólne spędzenie wolnego czasu z familią, podziwianie krajobrazów, z dala od miejskiego rejwachu. To doskonały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Trening na siłowni – realny bez względu na aurę.

Jeżeli uwielbiasz spędzać czynnie czas na świeżym powietrzu oraz zwierzęta są Ci wyjątkowo bliskie, wyjdź na przechadzkę z czworonogiem, a jeżeli to Ci nie wystarcza spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Gdy faktycznie kochasz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu wodnych sportów. Mamy do wyboru: surfing, żeglarstwo.