Szczecin, lokalny rynek pracy

Szczecin. Miasto z wielkim potencjałem i perspektywami na przyszłość. Miasto łączące Polskę ze Skandynawią czy Niemcami. Otwarte na nowe pomysły i przybyszów z innych regionów i krajów. Gospodarka Szczecina, dzięki portowi jest ściśle związana z drogą morską i proponuje swe usługi armatorom z całego świata. Czy mając tak wielkie możliwości Szczecin może posiadać problemy z bezrobociem? Niestety tak. Fakt, wskaźnik bezrobocia prezentuje się coraz bardziej korzystanie, ale Urząd Miasta nie zamierza spoczywać na laurach.

Wojewódzki Urząd Pracy aranżuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym przedsięwzięciem polegającym na zdobywaniu umiejętności praktycznych. (Oferta: ) Poza tym, pracodawca w momencie, kiedy chce zatrudnić pracownika nierzadko swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, jaką wcześniej miał okazję poznać. O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku takie osoby przebyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych. Urząd Pracy oferuje także dofinansowanie na rozwój firmy.

praca jako chemik

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem są wszelakie salony kosmetologiczne czy zawody związane z usługami leczniczymi. Jest to ciekawa inicjatywa szczególnie wśród turystów zza granicy.W jaki sposób mamy dotrzeć do ofert pracy? Zacznijmy od ogłoszeń w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę np.: , praca (praca w taxi Warszawa) chemik – a istnieją duże szanse, że dopisze nam szczęście.

Największe miasta, charakteryzuje szeroko rozwinięte usługi gastronomiczne i zaplecze noclegowe, tym bardziej, że miasto jest w posiadaniu lotniska. Restauracje, hotele niezmiennie poszukują aktywnych pracowników, którzy z entuzjazmem i zapałem oddadzą się czynnościom wyznaczonym im w nowym miejscu pracy. (Zobacz też )
Gama możliwości związana ze stanowiskami pracy w Szczecinie robi wrażenie. Czy miasto zdobędzie się na rozbudowę gospodarki wodnej, czy skoncentruje się na w rozwoju turystyki i rozbuduje infrastrukturę żeglarską, zapewne przyjdzie się nam o tym za pewien czas przekonać.