W jaki sposób prezentuje się wesele międzynarodowe i czy warto postarać się o takie?

W obecnej dobie globalizacji wiele osób ma doznanie, niejako okalający nas krąg trochę się skurczył. Jest to oczywiście pewna metafora, jednak przyznać należy, że coś w niej jednak jest.

Na czym to zatem opiera się?
Na zdecydowanie łatwiejszym kontakcie z ludźmi mieszkającymi w różnych obszarach globu. Nie idzie tu tylko o kontakt głosowy czy pisemny, lecz również indywidualny. Wystarczy bowiem tylko spojrzeć na koszty połączeń lotniczych z np. innymi europejskimi państwami, a zobaczymy, że żeby dostać się do Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii oraz z powrotem wystarczy kwota rzędu kilku setek czy nawet kilku dziesiątek PLN. Mówimy tylko o bilecie bez najęcia przykładowo hotelu, jednak czyż taki bilet nie starczy, ażeby wspomniany uprzednio zagraniczny kontakt zawiązać? A skoro już powiedziało się A oraz B, to może pójść jeszcze dalej? Może po pewnym czasie wręcz wesele międzynarodowe? Warto tutaj dodać, iż wykluczając sprawy formalności powiązane z samym faktem zawarcia związku małżeńskiego, taka impreza nie odróżnia się zbyt od tych, które znamy z własnego doświadczenia.
kompozycja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
koło do roweru

Autor: bibinsatoulouse
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie pewne różnice kulturowe obowiązują i ich znajomość jest prawidłowo widziana, jednak z drugiej z kolei strony tego typu np. weselna zabawa w krzesła jest znana na chyba całym globie. A wspomniane różnice? Nierzadko tyczą się one samodzielnego przebiegu tego typu uroczystości.

Przejawia się to tym, iż wesele międzynarodowe to okres, gdy wygłaszane są tak zwane „speaches”, czyli przemówienia. Pewne różnice tyczą się również kolejności wchodzenia na salę, czynności i stosunki względem rodziców czy też naturalnie nie mniej istotne sprawy kulinarne.