Robimy zakupy w Poznaniu – gdzie obowiązkowo musimy pójść?

Poznań jest bardzo dużym miastem, w którym nieustannie coś się dzieje. Dobrze jest tutaj zawitać, aby chłonąć specyfikę miejscowości, ale także po to, żeby mieć sposobność zrobić zakupy. W ofercie Poznania istnieje dużo centrów handlowych, ale także mnóstwo nietuzinkowych sklepików i targowisk.

zakupy

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zakupy w Poznaniu musimy przemyśleć, czego szukamy.

Czy ten komentarz z strony (http://sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet-legnica/) zachęcił Cię do napisania swej opinii? Niezmiernie nam miło. Więc nie czekaj i napisz coś!

W miejscowości funkcjonuje wiele centrów handlowych, posiadających w ofercie produkty znanych firm i do nich warto udać się na standardowe zakupy odzieżowe, jeśli mieszkamy w sąsiednich, małych miejscowościach. To także dobry wybór, jeśli szukamy sprzętów domowych lub sprzętu RTV takiego jak z Poznań to jednak miasto niezwykle klimatyczne, które umożliwia nam polowanie na pełnych starych przedmiotów bazarach, plyty granitowe strzegom kupowanie w pełni naturalnych produktów spożywczych. Wielbiciele luksusowych kolekcji od popularnych projektantów oraz poszukiwacze kosztownych antyków również będą usatysfakcjonowani. Oferta zakupowa Poznania jest tak różnorodna, iż każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli zależy nam na czymś więcej, niż na książce 'Zniszcz ten dziennik’ i zrobieniu zwykłych sprawunków, zakupy w Poznaniu z całą pewnością należy rozpocząć od sławetnej galerii Stary Browar. W pełnym brzmieniu jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce niezwykle nastrojowe, powstałe w zabudowaniach 100-letniego budynku Browaru Huggera. Można nie tylko zrobić tutaj luksusowe zakupy, nabywając towary najlepszych światowych marek oraz znanych polskich projektantów, ale także ciekawie spędzić wolny czas, podziwiając dzieła sztuki i spotykając się ze znajomymi. Innym, bardzo wyjątkowym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie w każdą sobotę odbywa się targ produktów ekologicznych. To właśnie tu dostaniemy świeże owoce i warzywa, naturalne przetwory, jak również prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane masło i sery. Kolejnym słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę w miesiącu odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można krążyć wśród bardziej i mniej przydatnych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu pragniemy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś nietuzinkowe przedmioty, warto przejść się uliczkami w okolicy Starego Rynku, gdzie znajduje się wiele butików proponujących jedyne w swoim rodzaju wyroby.