Zacznij zbierać płyty kawałkami najlepszych wykonawców

W owym artykule przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo chociaż statystyczny Polak głównie słucha anglojęzycznych i polskich utworów muzycznych, to jednakże na szczęście nie można rzec, że sporo bardziej egzotyczni wykonawcy są u nas w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest bądź co bądź mało popularna, lecz na szczęście wcale nie jest aż tak kiepsko. Bardzo cieszy, iż w choćby wrześniu w Polsce zagra Gus Gus – zatem fantastyczny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle to jest tak, że Reykjavik charakteryzuje się rewelacyjnym życiem klubowym, islandzkie bary posiadają niesamowity klimat.

Mocno cieszy również to, że zespół Gus Gus nie będzie grał tylko w Stolicy, lecz także we Wrocławiu czy Poznaniu. Zasadniczo tych miast będzie większa ilość, zatem nordycka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest dosyć modna, przynajmniej wśród takiej trochę bardziej muzycznie rozsmakowanej publiczności (ciesz się przebojami muzycznymi kiedy i gdzie tylko chcesz: muzyka etniczna na cd/dvd). Ogromne wyrazy szacunku dla Bjork, pewnie większość może trochę ponadstandardowych miłośników muzyki zna tę islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona zawsze duże kontrowersje, choć naturalnie to nie były zwykłe kontrowersje, coś słabego, na siłę. I właśnie dzięki Bjork lodowata Islandia zdobyła estymę, powszechny szacunek wśród dziesiątek milionów osób na całym globie.

Chociażby tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemal majstersztykiem. Sporo ludzi tak czy siak nie jest w stanie kupić stylu Bjork – i dobrze, w końcu kto powiedział, iż w każdym przypadku nawet ktoś wspaniały nie musi być z automatu uwielbiany przez każdego. Pewnie Bjork to nawet odpowiada…

Na koniec należy jeszcze nieco napisać o pewnie mało któremu czytelnikowi znanemu muzykowi… Mowa o Asgeirze – człowiek ma tylko 22 lata, ale jego niezwykły styl powoduje, że całkowicie nie widać braku znacznego doświadczenia. A zresztą tak naprawdę jego wiek jest ogromną zasługą! A więc jeżeli któregoś z melomanów mocno zainteresowała niezwykła, inna, niż wszystkie inne muzyka, niech po prostu zdecyduje się sięgnąć po islandzką muzykę. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest naprawdę czymś niezwykłym, godnym polecenia (wzbogać domową płytotekę w nowości: muzyka dla dzieci płyty dvd).