Warto posiadać informacje na temat wyboru odpowiedniego formularza pit, oszczędzi to sporo czasu oraz kłopotów

Wypełnianie pitów z pewnością nie jest najciekawszą czynnością, którą można wykonywać; niestety każdego roku w kwietniu lwia część z nas powinna się za to wziąć. Niektórzy wykonują to sami, pozostali zwracają się o poradę do specjalistów, a są i tacy, którzy rozliczają się online.

Najpopularniejszym arkuszem jest oczywiście pit 37, chociaż niektórzy będą musieli wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć otrzymane dochody inne niż te otrzymane dzięki tradycyjnej umowie o pracę. Na przykład, jeśli osiągnęliśmy przychód z najmu lokalu mieszkalnego lub [job service – agencja pracy holandia] gdy pracowaliśmy w spółkach funkcjonujących poza terytorium kraju. W dodatku podatnicy, którzy osiągnęli przychody, od których sami będą mieli obowiązek obliczyć podatek, także dostarczają do urzędu skarbowego pit 36. Jeśli ktoś nie jest pewien czy powinien wypełnić formularz 37 czy 36, to najwłaściwszym rozwiązaniem będzie zajrzenie do sieci; hasło pity 2016 powinno być bardzo popularne i pozwoli nam odnaleźć odpowiednie wiadomości i rady związane z wypełnianiem pitów. Możemy też udać się z zapytaniem do profesjonalisty –

rozliczanie podatków online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Należy też pamiętać, że jeżeli likwidowaliśmy jakąkolwiek działalność gospodarczą w poprzednim roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to także musimy wypełnić pit 36, a nie 37. Jednakże przychody z działalności rolnej nie są rozliczane przy pomocy tego formularza. Nie każdy wie, lecz dochody nieletnich dzieci też należy doliczyć do formularza pit 36.

Obecnie można w Necie znaleźć wyjątkowo wiele programów, które większość rzeczy zrobią za nas – automatycznie wyliczą należny podatek, a nam zostanie tylko wydrukowanie formularzy i wysłanie ich kurierem. By wyszukać dobry program możemy też, podczas przeszukiwania Internetu, kierować się hasłem pity 2016, a potem poczytać opinie innych osób, aby dobrać jak najlepszą aplikację – Jak rozliczyć pit 2016. Jest to o tyle istotne, że nieprawidłowo funkcjonujący program do wypełniania pitów może stać się źródłem różnorodnych problemów. Dobrze jest wszystko skrupulatnie sprawdzić, bowiem jeżeli wypełnimy pit 36, a okaże się, że jednak mieliśmy obowiązek wypełnić pit 37, to najprawdopodobniej będziemy musieli nanieść konieczne poprawki, co zabierze mnóstwo czasu.