stół

Wielkanoc to cudowne święto, powinniśmy spędzic je świątecznie i rodzinnie. Ważna jest atmosfera i klimat oraz cudowne ozdoby

Pewnie wszyscy już wypatrujemy wiosny, czasu, gdy wiosenne kwiaty będą wszędzie, słońce będzie świecić, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i w ogóle wszystko stanie się piękniejsze i pozytywniejsze. Przyjście wiosny to też całkowicie wiosenne święto, które jednak we wcześniejszych latach zdarzało się… śnieżne. Nic to, nawet jeśli tak było to Wielkanoc może być zdecydowanie ciepła i wiosenna, dzięki dekoracjom wielkanocnym, które sami możemy przygotować.

Wielkanocne dania pod okiem dietetyka
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jeśli więc pragniesz, by twój wielkanocny stół prezentował się niezwykle i estetycznie, kolorowe jajeczka, by rzeczywiście były pisankami, a nie zwykłymi jajkami, dodatkowo przyczepionymi na termokurczliwą folię, to powinieneś postarać się samodzielnie to wykonać. Pamiętaj, że ozdoby wielkanocne to świetna zabawa, a za ich pomocą Twój dom nabierze wiosennego i odświętnego klimatu. Rozpocznijmy od stołu, gdyż stół to najistotniejszy element podczas Wielkanocy.

To w końcu miejsce, w którym zasiadamy z całą rodziną na świąteczne śniadanie, podczas którego nie może braknąć święconki z koszyka, naprawdę tradycyjnych dań czy charakterystycznych dla regionu pyszności. Wielkanocny stół pełny jest różnorodnych symbolicznych elementów, jak gałązki bukszpanu, bukiet kwiatów czy gałązki wierzby zwane baziami. Ponadto, mamy okazję wyczarować wspaniałe dekoracje, i to bardzo szybko – ((znajdziesz w tym serwisie)).

Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Oczywiście, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych dekoracyjnych jaj. Obecnie trochę ułatwiamy sobie zadanie i zamiast realnych pisanek mamy na stole jajka zawinięte w niekoniecznie ładne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Przyznajcie, że nie wygląda to dobrze, dosłownie, gdybyśmy zamiast ładnie ubrać choinkę na Boże Narodzenie, zapakowali ją w barwną folię.

Tymczasem, ozdobienie jajek wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Naturalnie, malowanie woskiem może okazać się dla Ciebie zbyt trudne. Jeśli tak, są inne pomysły. Najprostszym z nich i z dużą częstotliwością robiony w wielu domach są naturalne barwniki. Czyli jedno jajko będzie miało kolor herbaty, drugie kurkumy, trzecie buraków czy łuski cebuli, a pozostałe czerwonej kapusty. Sprawdź, jakie to niebanalne, a ile przy tym dobrej zabawy.