Z czego się wziął niezwykłość serii Angry Birds, najbardziej popularnej gry komputerowej w historii

Każdego dnia na całym świecie ukazują się nowo wydawane gry, jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć prawdziwy sukces. Ale raz na jakiś czas mogą się takie pojawić, pojawiają się również gry, jakie śmiało można nazwać fenomenami. I do takich zalicza się właśnie Angry Birds, gra, jaka zdobyła cały świat, a ponad dwa miliardy pobrań czynią ją najbardziej popularną grą na świecie. Dodatkowo, z tej prostej, niepozornej gry urodził się wielki przemysł, gra doczekała się swojego serialu, w planach jest film długometrażowy, a różne gadżety z latającymi ptaszyskami stanowią marzenie większości maluchów.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zaczęli się zastanawiać nawet badacze, chcąc wywnioskować, czemu każdy w nią chociaż trochę grał. A w pierwszej kolejności gra w latające ptaki jest przede wszystkim bardzo prosta. Nie wymaga od gracza wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy. Po prostu strzela się ptakiem i patrzy, co dzieje się z drugiej strony planszy – a dziać się może naprawdę dużo, o to zadbali już dobrze producenci gry.

Następną ogromną zaletą tej gry jest fakt, że można w nią zagrać nawet w pięciu minutach przerwy, oczekując na dentystę czy udając się autobusem do szkoły. Dużo gier jest bardzo wciągających, ale będą one wymagać dłuższego grania, żeby miało to jakiś sens. Przy Angry Birds ten problem znika – jedna runda może zająć kilka minut, a jeśli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdej chwili można do niej powrócić i poprawić rezultat.

No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, jaką jest wygląd – cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest po prostu grą uroczą, z dopracowanymi szczegółami i pełną zachwycających detali. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy ukazują się kolejne odsłony latających ptaków, ostatnim pomysłem jest na przykład Angry Birds Stella – idź na stronę Angry Birds. Wszystko będzie wskazywać na to, że także ta wersja może odnieść sukces, co widać zresztą dobrze oglądając statystyki ściągnięć, już teraz gra ma ogromną ilość użytkowników.