Dlaczego zakup sukienki komunijnej bywa dzisiaj trochę dyskusyjną czynnością

Chociaż do zimy pozostało bądź co bądź sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli żywiołowe przygotowania do komunijnej uroczystości. Rezerwację sali restauracyjnej rozsądniej jest nie odkładać na potem. Te bardziej szykowne i jednocześnie niedrogie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na uroczystości weselne albo jubileuszowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby – o dziewczęce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego rozgorączkowania.

pierwsza komunia święta

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Na poranek w dniu pierwszej komunii trzecioklasistki czekają z prawdziwym utęsknieniem. Wtedy otrzymają wszakże liczne i cenne prezenty od rodzicieli i od zaproszonych członków dalszej rodziny, a także będą mogły w końcu włożyć śliczne sukienki.

Jeśli opublikowane w tym artykule materiały przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na informacje (http://www.medicart.wroclaw.pl/fizjoterapia-wroclaw/), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten odnośnik.

A jak wyglądają te tradycyjne suknie komunijne? Są oczywiście w białym kolorze i z upływem dekad coraz bardziej zaczynają przywodzić na myśl suknie ślubne albo balowe (oferta na www na alby). Z tej właśnie przyczyny niektóre społeczności zwracają racjonalną poniekąd uwagę, że takie suknie powinny być bardziej oszczędne w dodatkach, uszyte bardziej w stylu klasztornych habitów. Dlaczego obecnie to jednak bogato udekorowane suknie przeważają nad obowiązującą przed laty powściągliwością w doborze garderoby na kościelne uroczystości? Sprawdźmy!

Kunsztownie przyozdobione suknie komunijne mają za zadanie w odczuciu rodziców uświetnić ten niepowtarzalny dzień. Nie ma potrzeby robić kroku w tył, do czasów naszych babć i dziadków, tylko iść z duchem czasu oraz wykorzystać surowce i idee niegdyś niedostępne. Dodatkowo niektórzy rodziciele żywo interesują się zagadnieniem mody i chcą, aby wygląd ich pociech podczas tak ważnych momentów nie odbiegał od światowych standardów. Z tej przyczyny sukienka na uroczystość pierwszej komunii jest czasem uszyta z drogich surowców, a jej wartość osiąga niebotyczne ceny. Bogatym ojcom pozostaje więc życzyć logiki w myśleniu i przypomnieć, że ceremonia ma mieć przede wszystkim charakter mistyczny, a nie tylko pokazowy. Rzeczywistość pokazuje, że nie dla każdego rodzica ta sprawa bywa tak oczywista, jak moglibyśmy z pozoru twierdzić.